Praca nad drukarką Voron 2.1 trwa. Oczywiście powstaje ona w tzw. międzyczasie :) Krok kolejny to przygotowanie profili aluminiowych oraz prętów stalowych na ośki. Specjalnie do tego celu ściągnąłem specjalną tarczę do cięcia aluminium na pilarce ukosowej firmy Globus :) Efekt - rewelacja!!! http://vorondesign.com/voron2.1 https://www.globus-wapienica.eu/ https://hobby-store.pl/ https://fiberlogy.com/pl/ https://www.hmfchemical.com/polish/ Nowe filmy Domidrewno w każdą środę, .

Czas:

13m 24s w sekundach.


Widziało już:

3747 osób.


Ocena:

92 ocena.



Komentarze wasze do:

839. Druk 3D: Voron 2.1 - docinanie profili aluminiowych i prętów stalowych

Profesjonalne podejście do pracy i narzędzi. Bardzo duży zasób wiedzy. Super warsztat !
Fajnie, że robisz serię o Voronie, bo jest niewiele materiałów na temat tej drukarki na YT (nie tylko polskim).


Sama konstrukcja jest zaprojektowana wybitnie pod rynek amerykański, co w praktyce oznacza, że trzymając się zaleceń twórcy tego wspaniałego projektu w naszych realiach jest jeszcze drożej niż deklarowane przez niego ~1000USD. Niektórych części w ogóle u nas nie można kupić, albo jest to bardzo utrudnione (np. profile Misumi, silniki od Stepperonline.com, itp.) Liczę, że w tej serii zaproponujesz jak można obejść te niedogodności i w miarę tanio zbudować tę drukarkę u nas (przynajmniej nie drożej niż w USA :-) ).


To co mnie zastanawia po obejrzeniu tego materiału, to profile v-slot które planujesz zastosować w Voronie 2.1. O ile Voron 1.6 jest w miarę łatwy do realizacji na nich, to już w przypadku wersji 2.1 w oficjalnym FAQ jest informacja, że nie powinno się ich stosować. Nawet profile T6 niezbyt się nadają - trzeba się upewnić jaka jest szerokość szczeliny na którą będzie trafiała 9mm prowadnica liniowa, bo jeśli będzie za duża to będą one wpadać do środka. Samo zastosowanie profili v-slot jest moim zdaniem fajne (bo tanie), o ile jakoś elegancko rozwiążesz powyższy problem.
Trasować anodę Mitutoyo?? Świętokradztwo ! :D Anoda (to czarne) jest stosunkowo twarde... Jak się gwintuje czy też tnie dobrze jest czymkolwiek tłustym nasmarować ostrza. ;) Taką samą tarczę używam u siebie w pracy, jest rewelacyjna. Pozdrawiam.
A może i takie? Hosting icomhost.pl , widziałem, też się zgadzam, Czy będzie film z robienia beczek na wino
Szacun. Jak zawsze na najwyższym możliwym poziomie, nie szczędząc na narzędziach.
Pręt gwintowany to na tokarce proponuję pociąć lub na ukośnicy z tarczą korundową.
I drukarka powstaje 😋 cdn niebawem