Usprawnienia drukarki 3D. Użytkuję już 6 miesięcy drukarkę 3D. Przerobiłem już około 20 kg materiału. W tym okresie wprowadziłem kilka usprawnień, które pomogły mi uzyskiwać coraz lepsze wyniki, jeśli chodzi o jakość wydruku. Jakie usprawnienia wprowadziłem: - Zamknięta komora wydruku. - Pomiar temperatury w komorze w trzech miejscach. - Zmieniłem położenie sterownika. - Zaizolowałem blok grzejny drukarki. - Zamontowałem wentylator, który wyciąga opary, które powstaj .

Czas:

12m 44s w sekundach.


Widziało już:

2352 osób.


Ocena:

71 ocena.



Komentarze wasze do:

Drukarka 3D, Usprawnienia polepszające wydruk.

czy pomoze mi Pan jakbym chcial zrobic drukarke samemu?
Warto zastosować jakiś termoregulator aby temperatura wewnątrz nie podnosiła się powyżej 40 stopni, możesz przegrzać silniki i zaczną gubić kroki, lub po prostu skrócisz ich żywotność, polecam wymianę V-Wheels na łożyska liniowe poza tym super robota gratki :)
Tutaj masz przeprojektowana przeze mnie obudowę na elektronikę do Tevo:
http://www.thingiverse.com/thing:3514246
Kawał dobrej roboty
Widziałem tu więcej weselne-strony.eu , zawsze coś przydatnego. Polecam śruby dać na threadlocker
Dołożyć możesz przewietrzanie gdyby temperatura latem wchodziła zbyt wysoko.
Bardzo ciekawy film Nie mam teraz czasu w całości obejrzeć ale na pewno w wolnej chwili się Zagłębie w temat kiedyś pewnie i ja się pokuszę albo zrobienie albo kupienie drukarki 3D
No nieźle... sporo pracy widzę... osobiście chyba bym sobie kiedyś kupił prusę... Sam robisz projekty tych elementów, jeśli tak to jaki program?
W IKEI swego czasu sprzedawali stoliki nocne, które idealnie pasowały pod wymiary drukarki I3 prusy, można go było złożyc jeden na drugi i okleić folią czy też zwykłą tekstylia co było dobrym i tanim(oba stoliki za ok. 90zł) sposobem na pozbycie się problemu z pękaniem ABSu, jednakże smród jak wspomniałeś był niemiłosierny i musiałem przenieść "produkcję" do garażu, a aktualnie jest sprzęt jest nieużywany(zima). Świetne pomysły na usprawnienia, proste i skuteczne - co do czyszczenia filamentu, uważam że taka obudowa na filament to jest z pewnością przerost formy nad treścią, skoro kawałek gąbki spełnia swoją rolę to jest to prosty elementy eksploatacyjny za małe grosze, a budowa kolejnej komory może przynieść dodatkowych problemów z chłodzeniem kinematyką układu. A wspomnę jeszcze, że warto za modelować sobie wloty powietrza na wzór dyszy de Lavala, gdzie za gardłem prędkość strugi może znacznie przyśpieszyć a tym samym dać większy wydatek masowy trafiający na wentylator
A jak kwestia chłodzenia, po zamknięciu drukarki w „akwarium”?😊