wiem ze jest duzo zmiennych (mam endera 3 dosc mocno zmodowanego na raspberrypi) Wykonałem ten test dokładnie jak demonstrowałeś w filmie. Jestem początkujący w druku 3D i nie wszytsko wychodzi. Musze jednak powiedzieć, że wieża temeratur od pierwszej do ostatniej warstwy wygląda praktycznie tak samo... Różnice są minimalne, żadnych zwisających niktek, przetopień, spłaszczeń, no nic!.. Jak więc tę temperaturę dobrać? Witam poradnik jak najbardziej super łapka poszła w górę Świetna lekcja drukowania. Może ktoś dać info z jakiego darmowego programu korzystacie. Chodzi mi o projektowanie obiektów 3D w plikach STL itp... Taki żeby był kompatybilny z Ender 3 i Curą. Tinke.... jest słaby 😏Dziękuję za Odpowiedź. Możesz podrzucić plik do tej rurki z PET? Nie umiem stworzyć obiektu, który drukarka drukowałaby jako jedna linia na ścianie. ja wolę drukować w -39 stopni Witam, mam pytanie. Jak zmieniam w cura print speed (post processing) zamiast temp. to po zmianie czas wydruku się w ogóle nie zmienia co za tym idzie nie ma żadnej zmiany prędkości wydruku. Co jest nie tak? Hmm pracowałem przy extruderach przemysłowych (rynny i rury z PVC) to prawda że najtrudniej znaleźć kompromis pomiędzy temperaturą, szybkością a i średnicą otworu by zachować odpowiednie ciśnienie, przy czym nie jestem pewny jak działa extruder drukarki i czy ciśnienie ma znaczenie. Szkoda ze nie mam drukarki bo chciałbym spróbować swoich sił hehe. Cześć, może kiedyś pokazać, jak zamontować laser do grawerowania dla Anet A6? Witam. Od jakiegoś czasu oglądam twoje materiały i jestem nimi zachwycony! Intryguje mnie twoje zaangażowanie w to wszystko, co tworzysz. Jestem również ciekaw skąd bierzesz tą całą wiedzę o elektrotechnice itd. Czy uczysz się samodzielnie, stawiając na rozwój osobisty, czy może wiedzę tą wyciągnąłeś ze szkoły, np. technikum elektrotechnicznego, może jakichś studiów (nie znam twojego wieku, więc nie wiem na jakim etapie nauki jesteś 😉) . Tak czy siak podziwiam cię, że chce ci się to wszystko robić. Widać że pasjonujesz się tym i czerpiesz z tego radość. Powodzenia w dalszym rozwijaniu kanału! Ja mam pytanie czy wudrukujesz syrenę elektryczną bo są Łočcieflorek!!! Wielkie dzięki!;) 6:21 Jak ktoś lubi ♥ stary interfejs to jest plugin, który przywraca boczny panel i układ CURA 3.x.x.x. Odnajdziemy go w:
MARKETPLACE > Plugins > Sidebar GUI :) Co prawda nie drukowałem takich wież, po prostu zmieniając temperatury sam doszedłem jakie przy jakich prędkościach i wygląd a wytrzymałość, ale film na 5+ i dla Świeżaka w druku 3D bardzo będzie przydatny na początku. No i przekaz fajny jak zwykle prosto i obrazowo. Przydałoby się wspomnieć czy i na jaką wartość ustawiać chłodzenie wydruku przy drukowaniu wieży temperatur. Ma to duży wpływ na efekt końcowy, zwłaszcza gdy wieża ma nieduży przekrój i/lub małe elementy, np. te stożki po bokach.
▸ Zapisz się na kurs projektowania: http://bit.ly/Kurs_Fusion360
▸ Filamenty, Ranking Drukarek 3D, FAQ: http://bit.ly/Filamenty
▸ Subskrybuj kanał! http://bit.ly/SubskrybujArtka
▸ Facebook: http://bit.ly/ArtekDiy
▸ Grupa FB: http://bit.ly/MajstryArtka
▸ Instagram: http://bit.ly/IG_Artek
▸ Wesprzyj mnie: http://bit.ly/WesprzyjArtka
Oglądając ten film poznasz kolejny podstawowy krok kalibracji drukarki 3D. Dowiesz się w jaki sposób dobrać temperaturę druku oraz jak automatyc .
Czas:
20m 17s w sekundach.
Widziało już:
55236 osób.
Ocena:
1066 ocena.
Komentarze wasze do:
Jak Dobrać Temperaturę Druku? - Zmiana Temperatury w Trakcie Druku Krok po Kroku - AKD3D #4
Wykorzystywaliście wcześniej wieże temperatur, czy wybieraliście np. środkową wartość z zakresu temperatur i na takiej drukowaliście? ej ale ty niewysłałeś linku Jakim cudem to jest drukowane bez podporów? Jak dla mnie dość ciekawe, Koszulki sklep fantastycznekoszulki.pl - też tak sądze. Czy jest sens aby cały czas stół był nagrzany do temperatury początkowej ? W trakcie drukowania można by go "lekko ostudzić" a wydruk i tak by się nie odkleił. Jak uzyskales taki czas ponizej godziny? odpalam ten plik i od razu mam 2.5h przyspieszam do 60ms i nadal mam prawie 2h... grubosc standardowo zostaje 0.2mmwiem ze jest duzo zmiennych (mam endera 3 dosc mocno zmodowanego na raspberrypi) Wykonałem ten test dokładnie jak demonstrowałeś w filmie. Jestem początkujący w druku 3D i nie wszytsko wychodzi. Musze jednak powiedzieć, że wieża temeratur od pierwszej do ostatniej warstwy wygląda praktycznie tak samo... Różnice są minimalne, żadnych zwisających niktek, przetopień, spłaszczeń, no nic!.. Jak więc tę temperaturę dobrać? Witam poradnik jak najbardziej super łapka poszła w górę Świetna lekcja drukowania. Może ktoś dać info z jakiego darmowego programu korzystacie. Chodzi mi o projektowanie obiektów 3D w plikach STL itp... Taki żeby był kompatybilny z Ender 3 i Curą. Tinke.... jest słaby 😏Dziękuję za Odpowiedź. Możesz podrzucić plik do tej rurki z PET? Nie umiem stworzyć obiektu, który drukarka drukowałaby jako jedna linia na ścianie. ja wolę drukować w -39 stopni Witam, mam pytanie. Jak zmieniam w cura print speed (post processing) zamiast temp. to po zmianie czas wydruku się w ogóle nie zmienia co za tym idzie nie ma żadnej zmiany prędkości wydruku. Co jest nie tak? Hmm pracowałem przy extruderach przemysłowych (rynny i rury z PVC) to prawda że najtrudniej znaleźć kompromis pomiędzy temperaturą, szybkością a i średnicą otworu by zachować odpowiednie ciśnienie, przy czym nie jestem pewny jak działa extruder drukarki i czy ciśnienie ma znaczenie. Szkoda ze nie mam drukarki bo chciałbym spróbować swoich sił hehe. Cześć, może kiedyś pokazać, jak zamontować laser do grawerowania dla Anet A6? Witam. Od jakiegoś czasu oglądam twoje materiały i jestem nimi zachwycony! Intryguje mnie twoje zaangażowanie w to wszystko, co tworzysz. Jestem również ciekaw skąd bierzesz tą całą wiedzę o elektrotechnice itd. Czy uczysz się samodzielnie, stawiając na rozwój osobisty, czy może wiedzę tą wyciągnąłeś ze szkoły, np. technikum elektrotechnicznego, może jakichś studiów (nie znam twojego wieku, więc nie wiem na jakim etapie nauki jesteś 😉) . Tak czy siak podziwiam cię, że chce ci się to wszystko robić. Widać że pasjonujesz się tym i czerpiesz z tego radość. Powodzenia w dalszym rozwijaniu kanału! Ja mam pytanie czy wudrukujesz syrenę elektryczną bo są Łočcieflorek!!! Wielkie dzięki!;) 6:21 Jak ktoś lubi ♥ stary interfejs to jest plugin, który przywraca boczny panel i układ CURA 3.x.x.x. Odnajdziemy go w:
MARKETPLACE > Plugins > Sidebar GUI :) Co prawda nie drukowałem takich wież, po prostu zmieniając temperatury sam doszedłem jakie przy jakich prędkościach i wygląd a wytrzymałość, ale film na 5+ i dla Świeżaka w druku 3D bardzo będzie przydatny na początku. No i przekaz fajny jak zwykle prosto i obrazowo. Przydałoby się wspomnieć czy i na jaką wartość ustawiać chłodzenie wydruku przy drukowaniu wieży temperatur. Ma to duży wpływ na efekt końcowy, zwłaszcza gdy wieża ma nieduży przekrój i/lub małe elementy, np. te stożki po bokach.