Jak drukować zdjęcia? W tym filmie podpowiadamy jak powinien przebiegać odpowiedni dobór papieru, drukarki i profilu ICC. Wszystko po to, aby drukować zdjęcia w najwyższej jakości i z najlepszym możliwym odwzorowaniem kolorów. Tym razem wybraliśmy się do siedziby Medikon Polska w Warszawie, gdzie Szymon Aksienionek zaprezentował nam popularne papiery fotograficzne FOMEI oraz pokazał jak drukować dobre zdjęcia za pomocą profilu ICC. Pamiętajmy, że jeśli zdecydujecie się na .

Czas:

12m 14s w sekundach.


Widziało już:

33016 osób.


Ocena:

288 ocena.Komentarze wasze do:

Jak drukować zdjęcia – dobór papieru, drukarki i profilu ICC

Co w przypadku, gdy do mojej drukarki nie moge znaleźć profilu ICC? a drukarka wypuszcza druk czarno-biały w odcieniach niebieskich?
Zabawa z profilami ma sens chyba tylko wtedy kiedy posiadamy w pełni profilowalny monitor (który m.inn. wyświetla też prawdziwą biel), którego chyba najbardziej zabawkowa wersja kosztuje od 4-5 tysięcy złotych w górę...
Jeszcze jest termosublimacja.
A tu może zerkałeś https://globaldetektyw.pl/ - detektyw w Lublinie tu , mi zawsze odpowiadało. Chyba trwałość wydruków zależy od rodzaju barwników/pigmentów i samej technologii druku a nie papieru (?)
Podsumowanie mierne jak z marketu - z której co wyszło ??? - kolor i cz/b. Cyfrowe.pl to specjalistyczny sklep!!! Chyba?
Fomeni to przyjazna forma profesjonalistom jak i amatorom. Kupiłem na samym początku papiery Imprime i zaczęły się schody. Idea korzystania z polskiej firmy i polskich papierów upadła gdy okazało nie że ICC na moją drukarki nie ma i nie będzie chyba że płatne. W końcu po roku za pomocą eksperymentów zastosowany częściowo profil i konfiguracja pod Tetanal pomogła. Fomei to zupełnie inna zabawa. Wszystko jest gotowe i to właśnie do w sumie nieprofesjonalnej mojej drukareczki Epson 1800 :-) Bardzo przyjazne podejście! Dzięki!
Super material !!!
Bardzo dziekuje tego szukalem:)
Bardzo ciekawy materiał. Jednak jak dla mnie bardzo dużo z tym roboty i sporo trzeba dokupić. Łatwiejszym sposobem jest po prostu dać zdjęcie do jakiejś firmy, która się tym zajmuje. Ja wysyłam zdjęcia na stronie foto4u.pl i wcale nie czekam na długą realizację. Zdjęcia są dobrej jakości a ja nie muszę się tyle męczyć. Łatwe i przyjemne.
Moge mu podpalic brode?
Mam drukarke Windows HP 38 lub 9(2 liczby dalej) dobra do zdjęć ?
wiecie może gdzie można znaleźć profile icc do brother dcp t510w ?
Czy do czarnobiałej drukarki można dokupić kolorowy tusz i czy można je wydrókować w koloże ?
Widzę że drukujecie na drukarce Canon Pixma z serii G z Maca? Możecie się podzielić jak udało się wam ją podłączyć, bo z tego co wiem to nie wspiera Maca? Wymiękam już z tym :(
Dzięki!