W trakcie filmu pokazujemy jak samemu, w kilku prostych krokach, wykonać aktywne pdf, które będą służyć jako e-karty pracy do przesyłania przez Internet uczestnikom lekcji. Zamiast prosić o zdjęcia prac domowych, skanowanych i drukowanych, naucz się robić własne aktywne pdf, które będziesz wysyłać do uczniów linkiem. Uczniowie będą uzupełniać je w pliku pdf. Nie będzie problemu z odczytywaniem pisma uczniów, bo będą pisać za pomocą klawiatury. Uczniowie nie będą mus .

Czas:

23m 21s w sekundach.


Widziało już:

16270 osób.


Ocena:

146 ocena.



Komentarze wasze do:

Jak wykonać aktywne karty pracy PDF?

Dziękuję za świetny tutorial - kapsuła wiedzy w kilkudziesięciu minutach :)
Stworzyłem kilka aktywnych pól (36 sztuk) w układzie, który chciałbym duplikować jeszcze w kilku miejscach - czy ktoś wie jak duplikować kilka pól jednocześnie?
Super materiał, zrozumiały nawet dla laika
Kliknij i zobacz sam depilacja laserowa Lublin - więcej informacji no i mam nadzieje że pomogłem. Znakomity tutioral! Gratuluję :) mam pytanie techniczne - chciałabym zrobić kartę pracy, w której zadaniem ucznia jest przesunięcie grafik na odpowiednie miejsca - chodzi dokładnie o rysunki, w których nazwach występuje np. ch i h i żeby przypasowali je do ramki z ch i h. czy da się to zrobić?
Kapitalna lekcja dla nauczycieli zmuszonych pracować zdalnie. Bardzo bardzo dziękuję.
Witam, świetny filmik, dzięki za pomoc. Mam dwa pytania. Jeśli zna Pani odpowiedź chętnie ją poznam:
1. Jak zrobić aby plik zapisany przez tzw. ucznia nue byl już aktywnym edytowalnym pdf-em ?
2. Czy da się zapisać edytowalny pdf (już po wypełnieniu) do JPG ?

Dziękuję i pozdrawiam
Tutorial super. Mam pytanie. Jak wysłać jedną stronę z kilku zapisanych w pdf (ten sam dokument składa się z kilku stron a ja chcę wysłać uczniom tylko jedną z nich)
Bardzo dziękuję. Już umiem. Na pewno wykorzystam. Pozdrawiam serdecznie
Bardzo dobrze wyjaśniony materiał. Dziękuję, przydaje się. Jedno pytanie: czy jest narzędzie do podkreślania przez ucznia wymaganego wyrazu w zdaniu, czy całe zdanie trzeba uaktywnić i wtedy uczeń ma możliwość podkreślania tego wyrazu?
Tego mi brakowało! Super wyjaśnione! Na pewno zapamiętam i będę korzystać :) Dziękuję bardzo, bardzo, bardzo <3
Fantastyczna pomoc!!! Dziękuję. Biorę się za ćwiczenia! Pozdrawiam.
Super. Dzisiaj wykorzystam :) pozdrawiam.
Ale super! Dzięki!!!
Dziękuję, bardzo się przyda.
:) ogromnie dziękuję ... świetny tutek ;) ogrnełam w oka mgnieniu :)
p.s. mam pytanie jak ustawiła Pani żółty kursor plamkę ? Jest dużo bardziej widoczny niż strzałeczka.
Czy to normalne, że po wciśnięciu linku karta otwiera się bez aktywnych pól? Dopiero, gdy nacisnę na górze przycisk pobierania karta pobiera się aktywna? Nie da się tak, żeby od razu po wejściu w link otwierała się aktywna karta?

I jeszcze jedno pytanie. Nie da się zapisać karty pracy z wpisanym później tekstem, gdy karta jest otwarta w przeglądarce? Trzeba wejść w elementy pobrane i otworzyć plik w programie Adobe i dopiero wtedy możliwe jest zapisanie zmian?

Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale napisałam 😥
Sugerowała Pani usuwanie zrobionych plików...Jak to zrobić?
Świetny filmik! Dziękuję :) Mam jednak problem z wklejaniem linku. Po zakończeniu całego procesu tworzenia aktywnego PDF nie widać linku. Ja wiem, w którym miejscu go wkleiłam, więc po kliknięciu w to miejsce otwiera mi się strona. Uczeń niestety tego nie zrobi, bo nie ma żadnego widocznego pola. Niestety nie każdy link wchodzi. Chciałam wkleić link do konkretnego podręcznika- nie da się. Trzeba wkleić link np do strony wydawnictwa z Flipbookiem, a taka opcja nie jest praktyczna, bo kto wie co dzieci sobie potem otworzą :) Proszę o pomoc. Pozdrawiam. Karina
Aga, świetny tutorial. Bardzo potrzebny i użyteczny. Pozdrawiam
świetny instruktaż prosto i fajnie podany, zaraz próbuję