link do PCB: https://www.pcbway.com/ W tym odcinku znajdziecie kilka ciekawych sztuczek, pozwalających na rozszerzenie możliwości popularnych stabilizatorów z serii 78xx. link do noty aplikacyjnej: https://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/222818/ESTEK/78XX.html https://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/223216/ESTEK/79XX.html Spis 0:00 - 0:39 - Wstęp 0:40 - 2:33 - Ogólne parametry serii 2:34 - 5:30 - Podwyższanie napięcia 5:31 - 8:43 - Eksperymenty z podwyższaniem napięci .

Czas:

21m 27s w sekundach.


Widziało już:

119410 osób.


Ocena:

2515 ocena.Komentarze wasze do:

Płytki drukowane [RS Elektronika] #42

ja mam 30 warstw
Kwas azotowy mnie "przedzurawiľ". I ad buster mi się ostatnio przypomniał z swoją "piranią".
14:20 - układ pozwalający uzyskać sygnał RGB z Nintendo64 ;)
A tu może zerkałeś automatyzacja procesów spawalniczych firma Robot Partner , ok, ma dobre opinie. Ja glosnik bluetooth na baterie na lm386 zrobilem w pajaku
Edit: mial on mozliwosc zasilenia glosnika przy 9V nawet do 10wat
6 baterii AA
Nie musialem radiatora uzywac bo lm386 sie nie grzalo
13:39 SER
W sprzecie vintage plytki pcb byly niezle robione. Grube sciezki 70u, 140u a czasem grubsze. Plytki z zywicy epoksydowej. Same sciezki czasem byly nawet z miedzi np w sprzecie hiend pioneer
15:50 druga połowa lat 90-tych, kiedy dopiero było na Ziemi kilka drukarek 3D w cenie Rolls-Royca, trawiliśmy w blasze miedzianej na wylot galanterię do makiet, głównie barierki i żaluzje w skali 1:100.
Pracowałem kilka lat przy produkcji pcb, moj dzial zajmowal sie produkcja plytek dwustronnych, w skrócie :1.polerowanie 2.wiercenie 3.kąpiel 4.metalizacja otworów 5.nakladanie foli światłoczułej 6.naswietlanie 7.plukanie/zmywanie nie naswietlonej foli 8.trawienie 9.soldermaska/naswietlanie/zmywanie 10.cynowanie punktow 11.opis... Generalnie troche roboty jest...
Czy do lutowania BGA można użyć kulek ołowiowych, to znaczy z klasycznego lutu? Bardzo by to ułatwiło montaż w warunkach domowych
1:25 serio !? Tam jest Minecraft?
Odnośnie mówienia ze odcinek za długi, JESZCZE żaden nie był xD !!!!
Dziękuję za spoko materiał:)
Moje prywatne przemyślenia co do produkcji elektroniki:
Zabronisz celowego obliczania starzenia się elementów, to profesjonalni "inżynierowie" zaprojektują urządzenie z przewidywalnym czasem pracy, lub wprost zaprogramowaną ilością cyklów (np. tonery:) - dosłownie czapka pcheł. Są też inne triki oszustów: "podwykonawcy" z intencyjnie zaprojektowanym szkodliwym elementem, niskiej jakości plastik, przegrzewania, utlenianie się połączeń i lakierów, szczelne obudowy urządzenia z baterią, cienkie izolacje, złącza mechaniczne na dźwigni, brak możliwości naprawy/dokumentacji, et cetera.
W Polsce nie opłaca się produkować elektroniki, bo nie da się konkurować cenowo z producentem, który nie płaci pracownikom.
Oprócz konstrukcji lampowych są jeszcze myśliwce. Tam nawet lutować nie można.
1:18 Gierka w tle odpalona 😏
Odcinek bardzo fajny, ale autoroutery są już tak dobre, że często nie ma konieczności ich poprawiania :)
NT231 Q301 - bardzo mnie ciekawi co to za element, jeżeli ktoś rozpoznaje w 11:34 to będę wdzięczny. Google nie daje rezultatów.
Płytki PCB można też wykonywać na frezarkach laserowych albo wrzecionowych.
17:58 płytka 1.5 stronna ;)
Ten Doom na monitorze :D
Czekam bardzo na cz.4 ,BGA. Jak zacząć, sprzęt na start tak jak były odcinki o lutownicy zwykłej na start czy miernikach. Wkręciłem się troszkę w temat ale też zagubiony jestem. Jakieś preheatery, temperatury żeby nie uszkodzić, hotair i IR, Laptopy, sockety płyt głównych, dużo szumu. Chciałbym zacząć się bawić w to, na razie bawię się samą kolbą. Lubie lutować :)