*Szkolenie Akademia Małej Frezarki CNC* - https://akademiacadcam.pl/akademia-malej-frezarki-cnc/ W tym filmie pokazuję jak szybko przygotować program obróbkowy na frezarkę CNC w programie QCAD/CAM. Przygotuję operacje grawerowania napisu, a następnie program będzie uruchomiony na frezarce CNC 3018. Program przygotowany na szybko bez zagłębiania się w szczegóły, ale sukcesywnie będę publikował filmy z zastosowaniem tego systemu. QCAD/CAM to prosty system CAD/CAM. Mamy tutaj funkc .

Czas:

7m 44s w sekundach.


Widziało już:

5868 osób.


Ocena:

57 ocena.Komentarze wasze do:

QCAD CAM + CNC 3018 - Grawerowanie

Witam, Bardzo ładnie przedstawił Pan ten filmik. Od niedawna jestem właścicielem maszynki CNC 3018, maszynka działa, ale nie mogę niczego na niej zrobić, bo nie umiem zaprogramować gcode. Tutaj omawia Pan QCAD CAM jak i co zrobić, ale w opisie jest mowa tylko o QCAD CE, który nie posiada modułu CAM, a co za tym idzie nie można wspomóc się wygenerowanym kodu gcode. Czy można jakoś wspomóc się oprogramowaniem QCAD+CAM w wersji darmowej? Wspomnę tylko, że nie prowadzę firmy i zakup licencjonowanej wersji tego oprogramowania jest możliwa, ale nie teraz, kiedy chcę się dopiero nauczyć jak to robić, aby móc uruchomić frezowanie. Czy jest Pan w stanie cokolwiek mi zaproponować z oprogramowania darmowego, bo ten filmik niczego nie wnosi, oprócz zaproszenia do zakupu szkolenia u Pana.
Witam.
Co zrobić.
Zakupiłem cam pro zapłaciłem 40 euro po zainstalowaniu dalej nie mam narzędzi mac.
Po opłatach otrzymałem rachunek no i link do pobrania.
Pobrałem zainstalowałem. No i nic.
Proszę o pomoc.
U mnie nie ma czegoś takiego jak narzędzie cam.
To znaczy ze ta wersja bezpłatna jest tak okrojona ??
A może i takie? chrzciny Lublin - miejsce mi się tam podobało. Dziekuje
Chciałbym cos wygrawerować w aluminium na 3018.
Jak ustawić bardzo powolne zagłębianie nie freza w aluminium n.p. co 0.1 mm ??
Nareszcie jakiś normalny człowiek.
Dziękuję zapowiada się super.
Leci subskrybcja
Witaj, jak wspominałem i w tym programie czekają nas niespodzianki. Generowanie plików z Protela czy Eangle z pliku gerber robią małe szopki. Mianowicie wgrywając warstwę płytki Bottom , ukazują się linie z warstwy Top layer i to rozwalone. Można je łatwo usunąć ale trzeba pilnować czy czegoś się innego przez przypadek nie usunie z warstwy Bottom Layer. Rozwiązałem to przepuszczając gerber przez darmowy program do podglądu gerber i zapisałem ponownie jako gerber i już jest widoczny w QCAD/CAM OK.
Z dobrych wieści , napisałem do producenta w tej sprawie i tu cytuję:

"Inżynier może potwierdzić, że import GERBER jest obecnie ograniczony. Nie wszystkie
funkcje formatu GERBER są obsługiwane.
Nie oferujemy alternatywnej wersji próbnej Qcad/cam. Chętnie jednak zaoferuję Ci zwrot
pieniędzy, jeśli po zakupie nie będziesz w stanie go wykorzystać do pracy z
Twoją maszyną.
Pozdrawiam,

Andrew Mustun"
Jak widać producent ładnie się zachował i odpisał dosłownie od ręki.
Moja prośba do Pana Damiana, czy mogę podesłać plik gerber abyś mógł w swojej płatnej wersji wygenerować kod w mm pod Mach3 dla sprawdzenia u mnie na maszynie. To zdecyduje o zakupie programu.
Pozdrawiam