Dlaczego warto opalać ekogroszkiem?

Ekogroszek jest obecnie często wykorzystywany jako materiał opałowy. Powstaje z węgla kamiennego lub brunatnego. Na tle innych surowców używanych w charakterze opału charakteryzuje się niską zawartością siarki

. Podczas jego spalania powstaje niewiele popiołu, co na pewno podoba się osobom stawiającym na ekologiczne rozwiązania. Zalecane jest palenie ekogroszku w nowoczesnych piecach wyposażonych w podajnik mechaniczny. Stosowany jest on jednak również w piecach zasypowych, a czasem również w kaflowych. Ten materiał opałowy zawiera niewiele wody w swoim składzie. Jest to mniej niż 10%. Ekogroszek cechuje się również tym, że znajduje się w nim mała ilość substancji niepalnych. To, jaką wartość opałową posiada ekogroszek zależy od tego, na jaki gatunek zdecyduje się osoba, która postanowiła wykorzystać ten materiał. Można kupić ekogroszek o wysokiej lub niskiej kaloryczności. Jeżeli jest ona wysoka, to będzie potrzeba mniej paliwa, aby ogrzać budynek. Można wtedy liczyć na duże oszczędności. Jesteś zainteresowany zakupem tego materiału opałowego? Odwiedź stronę ekog.pl i zapoznaj się z ofertą tej firmy. Masz pytania? Konsultant odpowie na każde z nich. Skontaktuj się z nim telefonicznie lub mailowo.

Ekogroszek jest materiałem opałowym, który zdecydowanie można określić mianem przyjaznego dla środowiska. Jeżeli jest spalany w niskoemisyjnym kotle, do atmosfery emitowana jest niewielka ilość gazów cieplarnianych. Należy pamiętać o tym, że w przypadku ekogroszku nie jest obojętne to, w jakim piecu jest spalany. W przypadku korzystania z kotła starego typu raczej nie będzie się to opłacać, trudno będzie również mówić o ekologii. Zakup nowego kotła to z pewnością duży wydatek. Warto jednak wiedzieć o tym, że dzięki ekogroszkowi ta inwestycja szybko się zwróci. Stosowanie ekogroszku do ogrzewania budynków po prostu się opłaca. Jest to fakt, z którym trudno jest dyskutować. Eksperci zalecają dokonanie zakupu latem. Masz wtedy gwarancję tego, że materiał będzie odpowiednio suchy. Jesienią lub zimą istnieje duże prawdopodobieństwo trafienia na produkt, który jest mokry. Stosowanie takiego materiału grozi wystąpieniem korozji na niektórych elementach pieca.

Chcesz mieć pewność, że kupujesz produkt najwyższej jakości? Odwiedź stronę ekog.pl i zapoznaj się z ofertą tej firmy. W razie pytań lub wątpliwości pomocą służy Biuro Obsługi Klienta.