Jakie kierunki można studiować w Lublinie?

Wybór kierunku studiów to wbrew pozorom trudne zadanie. Warto kierować się przy nim wieloma istotnymi aspektami, między innymi indywidualnymi długoterminowymi celami zawodowymi i zainteresowaniami, a oprócz tego przede wszystkim możliwościami rozwoju, zawodowymi, indywidualnymi zdolnościami i predyspozycjami.

Na przykład osoba, która marzy o karierze dziennikarza powinna pójść na kierunek Dziennikarstwo lub Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, ktoś, kto pragnie zostać lekarzem powinien wybrać kierunki medyczne. Jedna z najpopularniejszych lubelskich uczelni Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji ma w swojej ofercie szerokie możliwości kształcenia.

Studenci w zależności od potrzeb i swoich możliwości mogą zapisywać się na studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie, magisterskie jednolite, podyplomowe, studia podyplomowe online, kursy i szkolenia, krótsze studia dla osób z doświadczeniem zawodowym, a także skorzystać z kształcenia specjalistycznego). WSPA w ramach studiów magisterskich oferuje możliwość studiowania na takich kierunkach, jak: Administracja, Architektura, Informatyka, Socjologia i Zarządzanie. Studia magisterskie jednolite obejmują takie kierunki, jak: Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna, natomiast w ramach studiów inżynierskich można studiować Architekturę, Gospodarkę Przestrzenną, Informatykę, Projektowanie Wnętrz, Transport. Studia licencjackie na WSPA obejmują takie kierunki, jak: Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, Administracja, Praca Socjalna, Finanse i Rachunkowość, Socjologia, a także Stosunki Międzynarodowe i Zarządzanie.

W ramach studiów podyplomowych studenci mogą studiować takie kierunki, jak: Administrowanie sieciami komputerowymi, Dietetyka, Certyfikowany kierownik zarządzania projektami, Coach i superwizor w edukacji, Grafika komputerowa w grach wideo, Innowacyjne zarządzanie ekosystemami miejskimi, Integracja sensoryczna – diagnoza i terapia, Joga – terapia holistyczna i profilaktyka w nurcie Joga Vinyasa, Kadry i płace w prawie i praktyce, Logopedia, Menedżer administracji publicznej, Projektowanie wnętrz, Przygotowanie pedagogiczne, Public relations & marketing, Program zarządzania sprzedażą, Rachunkowość budżetowa, Rachunkowość i finanse, Systemy Baz Danych, Transport – Spedycja – Logistyka, Trener zdrowego stylu życia, Uprawa, przetwórstwo i zastosowanie konopi, Wycena nieruchomości, Zamówienia publiczne, Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy, Zarządzanie i Marketing w Rolnictwie, Zarządzanie innowacją, Zarządzanie ochroną zdrowia, Zarządzanie oświatą oraz Zarządzanie zasobami ludzkimi.