W Polsce terapia nosząca nazwę TECAR nie jest jeszcze powszechnie znana. Zapewne zmieni się to w bliskiej przyszłości. Można spodziewać się tego, że również mieszkańcy Lublina zaczną interesować się tym tematem.
Terapia TECAR bazuje na wykorzystaniu diatermii krótkofalowej, czyli prądu naprzemiennego. Cechuje go zakres fal o częstotliwości od 300 kHz do 1 MHz.
W trakcie treningu TECAR wytwarzana jest fala, która trafia do organizmu człowieka dzięki specjalnie zaprojektowanemu do tego celu urządzeniu. Dzięki temu metabolizm osoby uczestniczącej w treningu zostaje pobudzony. Efektem tego jest biostymulacja tkanek. Przez to przyspiesza tempo przemiany materii. Kolejny efekt, jaki można osiągnąć poprzez uczestnictwo w tego rodzaju zajęciach to znaczne osłabienie dolegliwości związanych z odczuwaniem bólu. Może się zdarzyć, że już po wzięciu udziału w kilku sesjach treningowych dokuczliwy ból wreszcie ustąpi, co z pewnością wywoła tak mocno oczekiwane uczucie ulgi. Jeżeli problemem osoby uczestniczącej w treningu jest występowanie stanu zapalnego, to może być ona pewna, że trening TECAR okaże się skutecznym lekarstwem na tego typu dolegliwości.
Dzięki rozszerzeniu naczyń krwionośnych metabolizm zostaje pobudzony a w związku z tym zmniejsza się obrzęk. Stan zapalny w takiej sytuacji ulega stopniowemu zmniejszeniu. Jak widać nie jest to trening przeznaczony tylko i wyłącznie dla sportowców. Jest on jednak wysoko oceniany przez świat zawodowego sportu. Świadczy o tym fakt korzystania z urządzeń przeznaczonych do prowadzenia treningu TECAR przez fizjoterapeutów tak znanych drużyn piłkarskich, jak AC Milan i FC Barcelona. Mieszkasz w Lublinie lub jego bliskich okolicach? Zapoznaj się z ofertą firmy Dotyk Relaksu.