Naprawa głowicy w dysku, szybko i sprawnie

Kiedy dysk twardy pracuje, to jego głowice unoszą się ponad talerzami na poduszce powietrznej, która powstaje w efekcie wirowania talerzy.

Czasami dochodzi do zaburzenia prawidłowej pracy dysku twardego. Skutkiem jest kolizja głowicy z talerzem. Konsekwencje tego zdarzenia mogą być poważne. W niektórych przypadkach dochodzi do nieodwracalnej utraty danych. Dzieje się tak wtedy, gdy dochodzi do zerwania się głowicy z ramienia. W tym momencie ramię opada na talerz i dokonuje zniszczenia jego powierzchni magnetycznej. Dla właściciela urządzenia elektronicznego jest to bardzo zła wiadomość.

Oznacza to, że odzyskanie danych będzie praktycznie niemożliwe. Jak można domyślić się, że coś jest nie tak? Awaria może spowodować wyraźnie słyszalne stukanie. W razie wykrycia problemu opisanego w tym artykule należy powstrzymać się od podjęcia próby samodzielnej naprawy. Może to doprowadzić do znacznego pogorszenia sytuacji.

W przypadku uszkodzenia głowicy dysku należy skontaktować się ze specjalistą, który ma doświadczenie w prowadzeniu napraw sprzętu elektronicznego. Na pewno będzie wiedział, co należy zrobić w takiej sytuacji. Mieszkasz w Lublinie i dotyczy Cię problem, który został opisany w tym artykule? Jak najszybciej skontaktuj się z MMC Data Recovery. Możesz liczyć na laboratoryjne odzyskanie danych, jeżeli specjalista uzna, że jest to konieczne w danym przypadku. Wiedz o tym, że wstępne określenie przyczyny problemu jest darmowe. Odwiedź stronę internetową MMC Data Recovery i zapoznaj się z ofertą.