Rekuperacja, oszczędność w ogrzewaniu

Wielu mieszkańców Lublina na pewno nie słyszało jeszcze o istnieniu takiego urządzenia, jak rekuperator. Zdecydowanie warto zainteresować się tym tematem.

W całej Polsce urządzenie to jest montowane coraz częściej. Ten trend zapewne nie ominie również stolicy województwa lubelskiego. Jak działa rekuperator? Ogrzewa świeże powietrze, które trafia do wnętrza domu ciepłem powietrza już zużytego, które jest wywiewane na zewnątrz. Specjaliści podkreślają to, jak wysoką sprawność odzysku ciepła posiada rekuperator. Może ona wynieść nawet ponad 90%. Wszystko zależy oczywiście od tego, na montaż którego z dostępnych modeli tego urządzenia się zdecydujesz. Najłatwiej zainstalować je w takim domu, który dopiero jest budowany.

Tak się składa, że prawidłowe działanie instalacji wymaga doprowadzenia do praktycznie każdego pomieszczenia przewodu transportującego powietrze. Przewody te mają dosyć dużą średnicę. Ze względów estetycznych konieczne jest więc ich zabudowanie. W przypadku montażu rekuperatora w już zamieszkanym obiekcie ukrycie przewodów może wiązać się z uciążliwymi dla domowników pracami. Nie należy jednak z tego powodu rezygnować z zamontowania takiej instalacji ze względu na efekt, jaki uda się dzięki niej uzyskać.

Mieszkasz w Lublinie lub w jego bliskiej okolicy i planujesz wykorzystanie rekuperatora w Twoim domu? Potrzebujesz więcej informacji, aby podjąć ostateczną decyzję? Możesz poszukać porad w internecie, np. na portalach zajmujących się tematem budowy domu. Często jest tam poruszana również kwestia wentylacji i ogrzewania. Warto zapoznać się także z opinią specjalistów mających doświadczenie w montażu rekuperatorów. Na pomoc takich właśnie ekspertów możesz liczyć kontaktując się z firmą Hermlok.