Wynajem rowerów i sprzętu turystycznego – Roztocze

Roztocze to malownicza kraina zlokalizowana pomiędzy Wyżyną Lubelską a Podolem. Nie wszyscy wiedzą o tym, że gęstość zaludnienia jest tutaj niższa, niż w innych częściach naszego kraju. Ten wskaźnik w przypadku Roztocza jest niższy, niż w Bieszczadach.

Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest skomplikowana historia tego regionu. Jedną z najbardziej znanych miejscowości znajdujących się na Roztoczu jest Szczebrzeszyn. Chyba każdy Polak zna słynne powiedzenie o chrząszczu. Warto wiedzieć o tym, że w centrum miasteczka znajduje się pomnik właśnie tego chrząszcza. Turyści chętnie robią sobie przy nim zdjęcia. Okolice Szczebrzeszyna słyną z uprawy fasoli. Charakterystyczne tyczki z wijącymi się po nich zielonymi pędami można tutaj zobaczyć praktycznie wszędzie. Można wybrać się w te okolice autem, warto jednak rozważyć możliwość dotarcia tutaj rowerem. Zostało tu wytyczonych kilka ciekawych tras rowerowych. Niektórzy uważają, że takie widoki, jakie można podziwiać jadąc rowerem przez Roztocze to najładniejsze krajobrazy w naszym kraju. Być może jest to przesada, warto jednak sprawdzić to samodzielnie wybierając się na przejażdżkę rowerową po tym regionie Polski. Kolejną atrakcją turystyczną o której warto wspomnieć jest Krasnobród i jego okolice. Odwiedzający to miejsce w lecie chętnie chłodzą się w lokalnym zalewie. Miejscem, które również warto odwiedzić jest Narol. W internecie można znaleźć fotografie przedstawiające rynek w tym miasteczku. Na pewno zachęcą one wiele osób do wybrania się na rowerową przejażdżkę właśnie w te okolice. Kolejna atrakcja Roztocza to rezerwat Szumy nad Tanwią. Artykuły na temat tego miejsca pojawiają się na wielu portalach internetowych zajmujących się tematem turystyki, w tym również tej rowerowej. To miejsce pojawiało się również wiele razy w programach emitowanych przez najpopularniejsze stacje telewizyjne w Polsce.

Planujesz zwiedzanie Roztocza na rowerze? Zapoznaj się z ofertą firmy Roztoczańska Przygoda. Zajmuje się ona zarówno wypożyczaniem rowerów i sprzętu potrzebnego turystom, jak również organizacją wycieczek rowerowych. Każdy uczestnik takiej wyprawy może liczyć na otrzymanie kamizelki odblaskowej, dzięki której będzie mógł bezpiecznie podróżować również po zapadnięciu zmroku. Masz pytania? Zadzwoń lub napisz, aby otrzymać na nie odpowiedź – https://roztoczanskaprzygoda.pl/