Depilacja laserowa – gdzie ją wykonać?

Coraz więcej gabinetów kosmetycznych oferuje możliwość wykonania depilacji laserowej. Ten trend widoczny jest również w Lublinie.

Na czym polega ten zabieg i kto może z niego skorzystać? Najpierw konieczne jest ustalenie, czy osoby zdecydowanej na poddanie się depilacji laserowej nie dotyczą przeciwskazania, które wykluczają przeprowadzenie tego zabiegu. Jednym z nich jest posiadanie mocno opalonej skóry. Kolejnym jest regularne przyjmowanie leków wywołujących nieprawidłową reakcję skóry na działanie światła słonecznego i lasera. Do tej grupy leków należą te, które służą leczeniu depresji. Depilację laserową odradza się kobietom w ciąży. Przeciwskazaniem jest też infekcja wirusowa lub bakteryjna w tym miejscu na skórze, gdzie planowane jest przeprowadzenie zabiegu. W razie wątpliwości najlepiej jest skonsultować się z lekarzem. Wtedy stanie się jasne, czy w chwili obecnej możliwe jest poddanie się depilacji, czy też należy najpierw zadbać o wyeliminowanie czynników uniemożliwiających wykonanie zabiegu.

Nawet wtedy, gdy stwierdzony zostanie brak przeciwskazań konieczne będzie przeprowadzenie odpowiednich przygotowań. Konieczna będzie np. rezygnacja z wizyt w solarium na kilka tygodni przed planowanym terminem wykonania depilacji laserowej. Już po przeprowadzeniu zabiegu również należy stosować się do kilku istotnych wskazówek. Przez kilka tygodni należy unikać opalania się. Niewskazane jest stosowanie kosmetyków do skóry zawierających alkohol. Nie należy również planować wizyty na basenie lub w saunie.

Czy te wszystkie wyrzeczenia mają sens? Wydaje się, że jak najbardziej. Depilacja laserowa pozwala zapomnieć o owłosieniu na długi czas. Znacznie dłuższy, niż w przypadku innego rodzaju zabiegów. Mieszkasz w Lublinie i zainteresował Cię temat depilacji laserowej? Odwiedź oficjalną stronę internetową gabinetu Laser Cosmetics i zapoznaj się z jego ofertą.