Herbata i szafran – cudowne połączenie

Szafran to najdroższa przyprawa, jakiej używa się na naszej planecie. Jest znany już od czasów starożytnych. Grecy i Rzymianie wykorzystywali szafran na kilka sposobów.

Oczywiście był dla nich przyprawą, ale to nie wszystko. Stosowano go jako barwnik tkanin oraz jako środek, który miał przynosić ulgę w bólu. Uważano również tą przyprawę za afrodyzjak. W tych odległych czasach dzikie uprawy szafranu nie były niczym dziwnym. Obecnie jest inaczej. Ta roślina nie występuje już nigdzie na świecie w stanie dzikim. Wszystkimi jej uprawami zarządza człowiek. Wiele z nich zlokalizowanych jest w Hiszpanii. To właśnie z tego kraju pochodzi najwyżej oceniana odmiana szafranu. Chodzi konkretnie o okolice Walencji. Można podjąć się hodowania szafranu we własnym zakresie, wymaga to jednak sporo czasu i wysiłku.

Cebulki krokusa, które zakopiemy w ziemi powinny przebywać tam przez okres aż dwóch lat. Wtedy konieczne jest ich kolejne zasadzenie. Jak widać trzeba cechować się dużą cierpliwością, jeżeli ma się w planach zostać hodowcą szafranu. Trzeba odnotować, że ta roślina znajduje coraz więcej zastosowań w medycynie. Naukowcy stopniowo odkrywają jej kolejne tajemnice. Okazuje się, że działa ona antydepresyjnie. Ma również pozytywny wpływ na żołądek. Zapewne z czasem dowiemy się o kolejnych zaletach tej rośliny. Ich lista może być naprawdę długa. Szafran znajduje również wiele zastosowań w kuchni. Może być np. dodawany do herbaty.

Stosuje się go do aromatyzowania ryżu, co jest wykorzystywane w kuchni włoskiej i hiszpańskiej. Nigdy nie próbowałeś herbaty z szafranem? Możesz przekonać się o tym, jak ona smakuje kupując szafran w sklepie Mandaryn. Jest to produkt najwyższej jakości, który jest sprowadzany z Iranu. Jeżeli zasmakujesz w takiej herbacie, to z pewnością polecisz ją swojej rodzinie oraz znajomym. Na pewno odkryjesz również inne sposoby zastosowania tej przyprawy. Odwiedź stronę internetową Mandaryn szafran sklep internetowy i zapoznaj się z jego bogatą ofertą!