Zadbaj o zdrowie swojego dziecka

Kardiotokografia (KTG) CVS lub część KTG to jedno z najczęściej stosowanych narzędzi medycznych do monitorowania tętna dziecka w czasie ciąży i porodu. Wykorzystuje technologię ultradźwiękową do pomiaru tętna płodu i skurczów macicy poprzez przymocowanie dwóch przetworników do brzucha matki. Dzięki temu urządzeniu personel medyczny może monitorować zarówno tętno dziecka, jak i wszelkie zmiany w skurczach macicy matki podczas porodu. Pomaga im to zapewnić, że dziecko jest bezpieczne i zdrowe podczas całego procesu porodu. Przenośne KTG dostarcza również ważnych danych do przewidywania potencjalnych powikłań podczas porodu. Jego odczyty mogą wskazywać, kiedy konieczna jest interwencja medyczna, na przykład, czy dziecko doświadcza stresu lub czy należy wywołać poród. Jako taka jest nieocenionym narzędziem zapewniającym bezpieczny i zdrowy poród zarówno dla matki, jak i dla dziecka.

Technologia CTG CVS lub częściowo KTG przeszła długą drogę w ostatnich latach. Urządzenia są teraz bardziej kompaktowe, przenośne i łatwiejsze w użyciu niż kiedykolwiek wcześniej. Są również znacznie dokładniejsze i bardziej wiarygodne, dostarczając lekarzom informacji potrzebnych do podejmowania bardziej świadomych decyzji podczas porodu. Dzięki tej technologii personel medyczny jest w stanie zapewnić bezpieczny i zdrowy poród zarówno matce, jak i dziecku.

Technologia CTG CVS lub częściowo KTG jest również coraz częściej stosowana w porodach przedwczesnych. Monitorując tętno płodu i skurcze macicy, lekarze mogą wykryć wszelkie oznaki niepokoju u dziecka. Pomaga im to zdecydować, czy wywołać poród, czy poczekać, aż dziecko będzie w dalszym rozwoju. Ponadto technologia CTG CVS lub częściowo KTG pomaga lekarzom określić, czy przed rozpoczęciem porodu konieczne jest cesarskie cięcie.

Technologia KTG CVS lub częściowego KTG jest nieocenionym narzędziem zapewniającym bezpieczny i zdrowy poród zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Pomaga personelowi medycznemu podejmować świadome decyzje podczas porodu i porodu przedwczesnego. Dzięki tej technologii matki mogą być pewne, że ich dziecko jest w dobrych rękach podczas porodu.