Testy COVID w podkarpackim

Test RT-PCR jest skuteczną metodą wykrywania wirusa SARS-CoV2, którego pojawienie się spowodowało duże komplikacje w naszym codziennym życiu w ostatnim czasie.

Doświadczyli tego również mieszkańcy Rzeszowa i okolic tego miasta. Warto podkreślić, że test RT-PCR zyskał akceptację WHO i jest polecany przez tą organizację jako najlepszy ze sposobów na szybkie wykrycie wspomnianego wirusa. Każdy, kto zdecydował się na poddanie badaniu powinien wiedzieć, w jaki sposób się do niego przygotować. Pobieranie wymazu powinno nastąpić rano.

Zgłaszająca się na test RT-PCR osoba powinna wcześniej przepłukać usta przegotowaną wodą. Inna możliwość to pobranie wymazu po upływie 3 godzin od spożycia ostatniego posiłku. Przed wykonaniem testu nie należy myć zębów, jak również stosować powszechnie dostępnych w aptekach płynów do płukania jamy ustnej. Osoba zgłaszająca się na test nie powinna również wcześniej stosować pastylek do ssania używanych w przypadku bólu gardła. Niewskazane jest również wcześniejsze żucie gumy. Stosujesz krople do nosa? Pamiętaj o tym, że nie powinny być aplikowane na 2 godziny przed pobraniem wymazu. Nosisz protezę zębową? Będzie ona musiała być zdjęta przed zabiegiem.

Mieszkasz w Rzeszowie lub w jego pobliżu i jesteś zainteresowany tematem opisanym w tym artykule?

Skontaktuj się z Podkarpackim Centrum Genetycznym OncoGenLab. Rozpoczęło ono swoją działalność jesienią 2019 roku i w krótkim czasie zdobyło zaufanie ze strony zgłaszających się tutaj osób, mieszkańców Podkarpacia. Specjalnością OncoGenLab są badania laboratoryjne. Potrzebujesz więcej informacji – testy COVID-19 Rzeszów? Zadzwoń lub napisz. Uzyskasz w ten sposób odpowiedź na każde z Twoich pytań dotyczących oferty centrum genetycznego.