Wielkopolska – fizjoterapia i rehabilitacja z dojazdem.

Dla większości osób takie pojęcia, jak fizjoterapia i rehabilitacja oznaczają dokładnie to samo. Z pewnością uważa tak również wielu mieszkańców Swarzędza i okolic tego miasta.

Tymczasem nie jest tak, że znaczenia tych terminów idealnie się pokrywają. Rehabilitacja to znacznie szerszy termin, niż fizjoterapia. Można powiedzieć, że pierwszy z wymienionych zawiera w sobie ten drugi. W przypadku niektórych urazów poszkodowanym zajmuje się zarówno fizjoterapeuta, jak i rehabilitant. Przykładem może być złamanie kończyny dolnej. Pierwszy z wymienionych specjalistów zajmie się prowadzeniem całego procesu leczenia. Jednak dobór odpowiednich zajęć, ćwiczeń i zabiegów będzie należał do drugiego.

Starając się w najprostszy możliwy sposób wyjaśnić, czym jest fizjoterapia można powiedzieć, ze jej zadaniem jest zapewnienie organizmowi możliwości odczuwania konkretnych bodźców. Fizjoterapeuta może zdecydować o skierowaniu pacjenta na takie zabiegi, jak masaż leczniczy, fizykoterapia, gimnastyka. Możliwości jest więcej, wszystko zależy od urazu. Dzięki działaniom podjętym przez doświadczonego specjalistę pacjent nie będzie musiał obawiać się powrotu kontuzji oraz problemów dotyczących wydolności organizmu.

Najważniejszym zadaniem rehabilitanta jest doprowadzenie pacjenta do maksymalnego możliwego do osiągnięcia w danym przypadku stanu sprawności. Niestety nie zawsze oznacza to powrót do poziomu sprawności z czasów, gdy uraz jeszcze nie wystąpił. Mając wsparcie rehabilitanta warto jednak podjąć wysiłek zmierzający do poprawy swojej sytuacji. Nawet jeżeli będzie to niewielka zmiana, to zawsze na lepsze. Mieszkasz w Swarzędzu lub w jego bliskiej okolicy? Jesteś zainteresowany możliwością skorzystania z pomocy oferowanej przez fizjoterapeutę i rehabilitanta? Skontaktuj się ze specjalistą, Mateuszem Kruświckim https://www.fizjoterapia-rehabilitacja.pl/fizjoterapeuta-rehabilitant-swarzedz/.