Trening EMS, poznajcie zalety

Wielu mieszkańców Lublina jeszcze nie słyszało o treningu EMS. Z racji tego, że jest on coraz bardziej popularny w Polsce zdecydowanie warto zapoznać się z tym tematem. Dotyczy on pobudzania do pracy mięśni przez ich elektrostymulację.

Jakie efekty można uzyskać dzięki treningowi EMS? Zbudujesz siłę i znacznie poprawisz swoją kondycję. Możesz także liczyć na znaczne zredukowanie tkanki tłuszczowej. Jak widać warto zainteresować się tym zagadnieniem. Trening EMS oznacza same korzyści, jeżeli chodzi o Twoje zdrowie. Na czym to polega? Osoba wykonująca ćwiczenia jest podłączona do specjalnego stroju posiadającego elektrody. Wspomagają one mózg w przekazywaniu impulsów do mięśni. Nie jest to jeszcze taki rodzaj treningu, który jest bardzo popularny w Polsce. Widać jednak znaczny wzrost zainteresowania tym tematem zarówno wśród właścicieli siłowni, jak i przychodni, w których prowadzona jest rehabilitacja. Trzeba pamiętać o tym, że przed rozpoczęciem treningu osoba mająca wziąć w nim udział poddawana jest analizie składu ciała zwanej również bioimpedancją elektryczną. Dokładnej analizie zostaje wtedy poddana tkanka tłuszczowa oraz mięśnie.

Sprawdzone zostanie również to, jaka jest zawartość wody w organizmie. Dopiero po przeprowadzeniu tego badania trener EMS zdecyduje o tym, jakie ćwiczenia będą najlepsze biorąc pod uwagę Twój aktualny stan zdrowia. Jak widać nie jest to po prostu wejście do siłowni i rozpoczęcie ćwiczeń. Kiedy trener zgromadzi już wszystkie potrzebne mu informacje może rozpocząć się trening EMS.

Zakładasz wtedy specjalnie przygotowany strój, do którego przyczepione są elektrody. Następnie wykonujesz wszystkie te ćwiczenia, które zaleca trener. 20 minut ćwiczeń przy zastosowaniu elektrostymulacji mięśni może przynieść taki efekt, jak trwające kilka godzin ćwiczenia na siłowni. Z pewnością brzmi to bardzo obiecująco dla osób, które pierwszy raz stykają się z tym tematem. Mieszkasz w Lublinie i jesteś zainteresowany treningiem opisanym w tym artykule? Zadzwoń lub napisz do konsultanta Fusion i umów się na pierwsze zajęcia!